VA Showcase Club for Age-Group Athletes 
Virginia Beach Sports Complex
Virginia Beach VA, 23451
Jan 14, 2024

Meet Attachments





Licensed to Blue Ridge Timing - Contractor License
                                       HY-TEK's Meet Manager 1/14/2024 10:00 PM
              VA Showcase Club for Age-Group Athletes - 1/14/2024              
                         Virginia Beach Sports Complex                         
                                    Results                                    
 
Girls 60 Meter Dash 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fullwood, Kenae              Southern Spr              8.29q  2 
  2 Quamina, Navyiah             VA Blaze                  8.41q  2 
  3 Mason, Mykal                 Mvp Leag                  8.60q  7 
  4 Sikyala, Nyla                Unattached                8.65q  6 
  5 Owusu-Ansah, Nana-Akyaa      Legacy Track              8.67q  3 
  6 Wallace, Korie               Charles Coun              8.73q  8 
  7 Schaired, Aryel              Trial By Fir              8.75q  6 
  8 Caldwell, Brooklyn           High Point B              8.81q  4 
  9 Cochran, Nori Yve            Usa-Ja                    8.83q  9 
 10 Brown, Brilee                Heart N Glor              8.86   4 
 11 Southerland, Laila           Newman Athle              8.89   7 
 12 Morris, Diamond              Charles Coun              8.92   9 
 13 Herring, Kenya               Eelightning               8.97   7 
 14 Villanova, Lauryn            Speed and En              9.01   3  9.008
 14 Myers, Aubri                 Eelightning               9.01   1  9.008
 16 Sabbakhan, Nejae             Eelightning               9.06   4 
 17 Mills, Jazeh                 Dale City LI              9.07   2  9.061
 18 Lewis, Autumn                Eelightning               9.07   6  9.065
 19 Brown, Seneca                Iconic Force              9.08   8 
 20 Staples, Sasha               Dale City LI              9.11   2 
 21 Smith, Kristiana             Smithfield P              9.14   9 
 22 Beene, Farrah                Dale City LI              9.19   5 
 23 Anderson, Mariah             Charles Coun              9.24   5  9.231
 24 Rankin, Willow               Bull City Ex              9.24   3  9.238
 25 Douglass, Skyler             Capital City              9.24   1  9.239
 26 Watkins, Talia               High Point B              9.26   3 
 27 Armstrong, Deni              Bull City Ex              9.27   2 
 28 Stewart, Sage                301 Panthers              9.32   8 
 29 Gladney, Aniyah              Dale City LI              9.37   4 
 30 McMillan, De'Naya            Run U Xpress              9.38   9 
 31 Ellis, Aubrey                301 Panthers              9.44   7 
 32 Ingram, Jannell              Training 4 L              9.45   5 
 33 King, Shanira                Dale City LI              9.53   8 
 34 Fonteneaux, Taylor           Newman Athle              9.55   2 
 35 Hill, Milani                 Severn Highs              9.56   8 
 36 Weiss, Ashley                Dale City LI              9.58   4  9.574
 37 Sanford, Sani                Kinston Spir              9.58   4  9.578
 38 Mcquillia, Khmiya            Dale City LI              9.60   6 
 39 Nailer, Mina                 Kinston Spir              9.65   9 
 40 Baker*, Jamya                Eelightning               9.70   9 
 41 Walker, Victory              Firebirds Tr              9.72   9 
 42 Nicholas, Makenzie           Dale City LI              9.79   7 
 43 Davis, Zoey                  Virginia Pri              9.82   7  9.811
 44 Myers, Amani                 Eelightning               9.82   5  9.818
 45 Harris, Emorie               Dale City LI              9.87   5 
 46 Gibson, Brooklyn             Dale City LI              9.95   7 
 47 Norris, Khloe                RoePro Track              9.98   9 
 48 Shaw, Madison                Charles Coun             10.14   5 
 49 Kelsey, Kah'Miyah            Eelightning              10.15   3  10.141
 50 Morris, Kendall              Severn Highs             10.15   8  10.142
 51 Mitchell, Layla              Southern Spr             10.19   1 
 52 Vaz Felicissimo, Lorena      Usa-Ja                   10.20   1 
 53 Ndong Yeunleu, Charity       Severn Highs             10.21   1  10.208
 54 Pryor, Simone                Charles Coun             10.21   3  10.209
 55 Akanni, Jisola               Usa-Ja                   10.30   5 
 56 Mobin, Noor                  Virginia Pri             10.43   6 
 57 Depeazer, Aivah              Charles Coun             10.47   6 
 58 Thompson, Isabella           Charles Coun             10.71   4 
 59 Mceachern, Ashlynn           Severn Highs             11.99   6 
 
Girls 60 Meter Dash 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Fullwood, Kenae              Southern Spr              8.30  
  2 Mason, Mykal                 Mvp Leag                  8.47  
  3 Quamina, Navyiah             VA Blaze                  8.51  
  4 Wallace, Korie               Charles Coun              8.63  
  5 Owusu-Ansah, Nana-Akyaa      Legacy Track              8.68  
  6 Sikyala, Nyla                Unattached                8.72  
  7 Schaired, Aryel              Trial By Fir              8.72  
  8 Cochran, Nori Yve            Usa-Ja                    9.00  
  9 Caldwell, Brooklyn           High Point B              9.01  
 
Girls 200 Meter Dash 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Layla              Southern Spr             26.30   1 
  2 Fullwood, Kenae              Southern Spr             26.80  10 
  3 Barrows-Dear, Cyrah          Forever Stro             27.68   1 
  4 Schaired, Aryel              Trial By Fir             28.06   2 
  5 Mason, Mykal                 Mvp Leag                 28.09   4 
  6 Quamina, Navyiah             VA Blaze                 28.21   1 
  7 Victor, Kamryn               Severn Highs             28.86  11 
  8 Sikyala, Nyla                Unattached               28.90   3 
  9 Southerland, Laila           Newman Athle             29.01   6 
 10 Caldwell, Brooklyn           High Point B             29.13   1 
 11 Owusu-Ansah, Nana-Akyaa      Legacy Track             29.34   1 
 12 Villanova, Lauryn            Speed and En             29.47   2 
 13 Morris, Diamond              Charles Coun             29.84   3 
 14 Brown, Seneca                Iconic Force             29.98   2 
 15 Cochran, Nori Yve            Usa-Ja                   30.26   2 
 16 Watkins, Taylor              High Point B             30.42   5 
 17 Watkins, Talia               High Point B             30.52   5 
 18 Ingram, Jannell              Training 4 L             30.66   3 
 19 Stewart, Sage                301 Panthers             31.21   4 
 20 Brown, Ivyana                Woodlawn Tra             31.24  10 
 21 Hall, Malaya                 Usa-Ja                   31.34   3 
 22 Douglass, Skyler             Capital City             31.41   4 
 23 Fonteneaux, Taylor           Newman Athle             31.52  11 
 24 McMillan, De'Naya            Run U Xpress             31.55   3 
 25 Fisher, Paige                Capital City             31.58   5 
 26 Hutton-Muse, Laila           Charles Coun             31.74   6 
 27 Rankin, Willow               Bull City Ex             31.76   6 
 28 Armstrong, Deni              Bull City Ex             31.77   7 
 29 Anderson, Mariah             Charles Coun             31.86   4 
 30 Hill, Milani                 Severn Highs             31.88  11 
 31 Smith, Madison               301 Panthers             32.36   4 
 32 Owens, Aniyah                East Coast S             32.38   9 
 33 Shaw, Madison                Charles Coun             32.63   8 
 34 Gibson, Brooklyn             Dale City LI             32.66   6 
 35 Mcquillia, Khmiya            Dale City LI             32.67   5 
 36 Johnson, Alana               Firebirds Tr             32.74   5 
 37 Sanford, Sani                Kinston Spir             32.74  10 
 38 Dailey, Aaliyah              Firebirds Tr             32.84  11 
 39 Walker, Victory              Firebirds Tr             33.09   7 
 40 Wray, Somaya                 Firebirds Tr             33.14   6 
 41 Davis, Zoey                  Virginia Pri             33.45   8 
 42 Lorfils, Lailah              Firebirds Tr             33.57   5 
 43 Ellis, Aubrey                301 Panthers             33.75  10 
 44 Pryor, Simone                Charles Coun             34.08   7 
 45 Akanni, Jisola               Usa-Ja                   34.37   7 
 46 Nailer, Mina                 Kinston Spir             34.38   8 
 47 Morris, Kendall              Severn Highs             34.49  10 
 48 Harris, Emorie               Dale City LI             34.78   8 
 49 Ndong Yeunleu, Charity       Severn Highs             35.57  10 
 50 Thompson, Isabella           Charles Coun             35.95   7 
 51 Mobin, Noor                  Virginia Pri             36.57   9 
 52 Jackson, Jamiya              Cavalier/Cav             39.04  11 
 53 Lipkins, Imani               5 Star Eagle             39.12   9 
 54 Depeazer, Aivah              Charles Coun             40.78   7 
 55 Mceachern, Ashlynn           Severn Highs             44.47   8 
 -- Jackson, Taliyah             Cavalier/Cav               DNF   9 
 
Girls 400 Meter Dash 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Mitchell, Layla              Southern Spr           1:01.58   1 
  2 Barrows-Dear, Cyrah          Forever Stro           1:06.14   1 
  3 Plowden, Alyssa              T4p                    1:06.26   2 
  4 Quamina, Navyiah             VA Blaze               1:07.27   1 
  5 Schaired, Aryel              Trial By Fir           1:07.81   1 
  6 Villanova, Lauryn            Speed and En           1:07.96   2 
  7 Wiley, Shemika               Trial By Fir           1:08.57   4 
  8 Caldwell, Brooklyn           High Point B           1:08.98   9 
  9 Victor, Kamryn               Severn Highs           1:09.47  11 
 10 Davis, Chanelle              Dale City LI           1:10.83   3 
 11 Brown, Brilee                Heart N Glor           1:11.39   9 
 12 Staples, Sasha               Dale City LI           1:11.55   5 
 13 Gladney, Aniyah              Dale City LI           1:11.84   4 
 14 Burke, Zianna                C.R.T.                 1:12.10   9 
 15 Cochran, Nori Yve            Usa-Ja                 1:12.24   2 
 16 Jackson, Desiree             High Point B           1:12.54   4 
 17 Hutton-Muse, Laila           Charles Coun           1:12.74   4 
 18 Martinez, Isabella           Legacy Track           1:12.98   2 
 19 Brown, Seneca                Iconic Force           1:13.37   3 
 20 Stewart, Sage                301 Panthers           1:13.44  11 
 21 King, Shanira                Dale City LI           1:13.94   5 
 22 Watkins, Taylor              High Point B           1:14.31  10 
 23 Watkins, Talia               High Point B           1:14.35  11 
 24 Greaux, Ella                 Legacy Track           1:14.75   3 
 25 Fedele, Caitlyn              Track 757              1:15.01   9 
 26 Beene, Farrah                Dale City LI           1:15.44   5 
 27 Brown, Ivyana                Woodlawn Tra           1:15.58  10 
 28 Wallace, Korie               Charles Coun           1:15.98   2 
 29 Mills, Jazeh                 Dale City LI           1:17.04   6 
 30 Mcquillia, Khmiya            Dale City LI           1:17.06   7 
 31 Charles, Kelsie              Visionary At           1:17.23   5 
 32 Gibson, Brooklyn             Dale City LI           1:17.43   7 
 33 Smith, Madison               301 Panthers           1:18.99   5 
 34 Lorfils, Lailah              Firebirds Tr           1:19.21   6 
 35 Fisher, Paige                Capital City           1:20.19   4 
 36 Ellis, Aubrey                301 Panthers           1:20.29   8 
 37 Owens, Aniyah                East Coast S           1:21.03   8 
 38 Norris, Khloe                RoePro Track           1:21.31   7 
 39 Douglass, Skyler             Capital City           1:21.50   8 
 40 Hill, Milani                 Severn Highs           1:21.61   9 
 41 Weiss, Ashley                Dale City LI           1:21.63   6 
 42 Harris, Emorie               Dale City LI           1:23.42   8 
 43 Wray, Somaya                 Firebirds Tr           1:23.43   7 
 44 Morris, Kendall              Severn Highs           1:24.70  10 
 45 Ndong Yeunleu, Charity       Severn Highs           1:27.36  10 
 46 Nicholas, Makenzie           Dale City LI           1:29.64   7 
 
Girls 800 Meter Run 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Fountain, Eleana             Maximum Effo           2:34.21   1 
  2 Fountain, Aryelle            Maximum Effo           2:34.43   1 
  3 Plowden, Alyssa              T4p                    2:38.42   1 
  4 Wiley, Shemika               Trial By Fir           2:39.15   1 
  5 Sedgwick, Olivia             Eelightning            2:48.32   1 
  6 Fruzzetti, Mya               XC Elite               2:48.41   2 
  7 Martinez, Isabella           Legacy Track           2:49.56   1 
  8 Greaux, Ella                 Legacy Track           2:51.38   1 
  9 Fedele, Caitlyn              Track 757              2:51.99   2 
 10 Smith, Madison               301 Panthers           2:53.70   1 
 11 Portillo, Valerie            Triangle Cha           3:01.83   1 
 12 Jackson, Desiree             High Point B           3:04.32   2 
 13 Wright, Liliana              XC Elite               3:15.74   2 
 
Girls 1500 Meter Run 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Fountain, Aryelle            Maximum Effo           5:22.53  
  2 Fountain, Eleana             Maximum Effo           5:24.29  
  3 Clewley, Amelia              Without Limi           5:30.14  
  4 Fruzzetti, Mya               XC Elite               5:39.25  
  5 Wiley, Shemika               Trial By Fir           5:51.85  
  6 Ingram, Jannell              Training 4 L           6:04.17  
  7 Wright, Leah                 XC Elite               6:05.75  
  8 Portillo, Valerie            Triangle Cha           6:15.33  
  9 Wright, Liliana              XC Elite               6:27.41  
 10 Chapman, Carrie              Triangle Cha           7:05.07  
 
Girls 3000 Meter Run 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Clewley, Amelia              Without Limi          11:49.52  
 
Girls 60 Meter Hurdles 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Victor, Kamryn               Severn Highs             13.05  
  2 Charles, Kelsie              Visionary At             13.62  
 
Girls 4x200 Meter Relay 11-12 Year Olds
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Eelightning Indoor 2024  'A'                        1:55.49   1 
     1) Lewis, Autumn                   2) Herring, Kenya                 
     3) Sabbakhan, Nejae                4) Sedgwick, Olivia               
  2 Charles County Elite Track & F  'A'                 2:00.48   1 
     1) Morris, Diamond                 2) Wallace, Korie                 
     3) Hutton-Muse, Laila              4) Anderson, Mariah               
  3 Dale City Lightning Track Club  'B'                 2:00.92   1 
     1) Gladney, Aniyah                 2) Davis, Chanelle                
     3) Staples, Sasha                  4) King, Shanira                  
  4 Dale City Lightning Track Club  'A'                 2:05.20   2 
     1) Weiss, Ashley                   2) Beene, Farrah                  
     3) Mills, Jazeh                    4) Nicholas, Makenzie             
  5 Eelightning Indoor 2024  'B'                        2:06.68   2 
     1) Myers, Amani                    2) Myers, Aubri                   
     3) Baker*, Jamya                   4) Kelsey, Kah'Miyah              
  6 Firebirds Track Club  'A'                           2:11.93   2 
     1) Dailey, Aaliyah                 2) Johnson, Alana                 
     3) Lorfils, Lailah                 4) Wray, Somaya                   
  7 Charles County Elite Track & F  'B'                 2:23.39   1 
     1) Depeazer, Aivah                 2) Thompson, Isabella             
     3) Shaw, Madison                   4) Pryor, Simone                  
 
Girls 4x400 Meter Relay 11-12 Year Olds
================================================================
    Team                                                 Finals 
================================================================
  1 Eelightning Indoor 2024  'A'                        4:42.72  
     1) Lewis, Autumn                   2) Herring, Kenya                 
     3) Sabbakhan, Nejae                4) Sedgwick, Olivia               
  2 Eelightning Indoor 2024  'B'                        5:27.99  
     1) Myers, Amani                    2) Myers, Aubri                   
     3) Baker*, Jamya                   4) Kelsey, Kah'Miyah              
 
Girls Long Jump 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Mason, Mykal                 Mvp Leag                 4.87m  
  2 Curry, Morgan                5 Star Eagle             3.88m  
  3 Fonteneaux, Taylor           Newman Athle             3.75m  
  4 Davis, Chanelle              Dale City LI             3.70m  
  5 Johnson, Alana               Firebirds Tr             3.66m  
  6 Hall, Malaya                 Usa-Ja                   3.58m  
  7 Armstrong, Deni              Bull City Ex             3.34m  
  8 Brown, Ivyana                Woodlawn Tra             2.84m  
 -- Victor, Kamryn               Severn Highs              FOUL  
 
Girls Shot Put 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Vaz Felicissimo, Lorena      Usa-Ja                   7.56m  
  2 Johnson, Zoey                Triangle Cha             7.41m  
  3 Harris, Zurri                Triangle Cha             6.94m  
  4 Cuthrell, Reagan             Unattached               6.92m  
  5 Collier, Jordyn              5 Star Eagle             6.21m  
  6 Owusu-Ansah, Nana-Akyaa      Legacy Track            J6.21m  
  7 Gatson, Zuri                 Legacy Track             5.94m  
  8 Fisher, Paige                Capital City             5.49m  
  9 Walker, Victory              Firebirds Tr             5.23m  
 
Boys 60 Meter Dash 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                   Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1 Fitzgibbon, Riley            Dale City LI              8.11q  1 
  2 Stribling Jr, Samuel         301 Panthers              8.29q  3 
  3 Cooper, Samuel               Falcon Elite              8.31q  5 
  4 Curry, Brock                 Durham Strid              8.39q  8 
  5 Crowder, Kaamil              Forever Stro              8.50q  6 
  6 Coates, Joel                 Falcon Elite              8.55q  2 
  7 Thomas, Maxwell              Firebirds Tr              8.58q  3 
  8 Guy, Devondrick              Newman Athle              8.58q  7 
  9 Smith, Ethan                 Falcon Elite              8.61q 10 
 10 Simons, Ethan                Forever Stro              8.65   4 
 11 Gomez, Marcellis             VA House of               8.66   9 
 12 Shackleford II, Corie        Unattached                8.67   9 
 13 Millings, Demar              Charles Coun              8.74   6 
 14 Flournoy Jr, Ervin           Virginia Pri              8.79   8 
 15 Brown, Joseph                Port City Tr              8.79   4 
 16 Canon, Jayshawn              Falcon Elite              8.81   8 
 17 Puckett, Devin               Falcon Elite              8.88  10 
 18 Williams, Brandon            Mvp Leag                  8.88   3 
 19 Allen, Myles                 Dale City LI              8.98   1 
 20 Pierce, Jeremy               Virginia Pri              9.02   9 
 21 Harris, Troi                 5 Star Eagle              9.06   8 
 22 Cox-Virginia, Samari         VA Bulls                  9.07   9 
 23 Washington, Dezmine          Charles Coun              9.07   2 
 24 Collins, Tyreke              301 Panthers              9.09   6 
 25 Gray, Kendrick               Severn Highs              9.11   9 
 26 Summerson Jr, Dekendrick     Charles Coun              9.16   5 
 27 Greenfield, Jayden           Southern Spr              9.17  10 
 28 Shimizu III, David           Charles Coun              9.18   2 
 29 Damone, Cole                 Charlotte Fl              9.19   4 
 30 Sanders, Jacob               Charles Coun              9.23  10 
 31 Calhoun, Parker              Usa-Ja                    9.25   8 
 32 Johnson IV, Eric             Eastern Shor              9.26   7 
 33 Bafaty, Jermon               VA House of               9.27   7 
 34 Walton, Tamir                Virginia Pri              9.34  10 
 35 King, Colby                  Panthers Eli              9.34   5 
 36 George, Jackson              V-Tesse Trac              9.35   8 
 37 Auguste Jr, Rodney           Usa-Ja                    9.38   7 
 38 Nash, Tirese                 Charles Coun              9.48   6 
 39 Hill, Cameron                Severn Highs              9.49   9 
 40 Thomas, Dylan                Forever Stro              9.51   5 
 41 Holmes, Matthew              Severn Highs              9.52   2 
 42 Smith, Aiden                 Firebirds Tr              9.52   6 
 43 Evans III, Gregory           Charles Coun              9.53   3 
 44 Bizzell, Corey               Newman Athle              9.70   7 
 45 Cartwright, Jace             Legacy Track              9.72   9 
 46 Swearinger, Sidney           Charles Coun              9.81   7 
 47 Grimes, Justice              Greensboro B              9.95   8 
 48 King, Mattheus               Dale City LI             10.00   4 
 49 Ghost, Ghost                 Unattached               10.24   1 
 50 Cormier, Tyree               Firebirds Tr             10.39   7 
 51 Moody, Christian             Charles Coun             10.47   8 
 52 Hewlett III, Michael         Charles Coun             10.84   4 
 53 Banks, William               Cavalier/Cav             11.03  10 
 54 Walters Jr, Linquann         Dale City LI             11.04   2 
 55 Simms, Dylan                 Cavalier/Cav             11.31  10 
 56 Johnson III, Andrew          Cavalier/Cav             11.31   2 
 57 Canty, Parker                Lights Out T             11.37   1 
 58 Edmondson, Lir               Charles Coun             11.60   2 
 59 Horne, Arden                 Charles Coun             12.03   1 
 
Boys 60 Meter Dash 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
Finals
  1 Fitzgibbon, Riley            Dale City LI              8.14  
  2 Cooper, Samuel               Falcon Elite              8.33  
  3 Coates, Joel                 Falcon Elite              8.35  
  4 Curry, Brock                 Durham Strid              8.36  
  5 Stribling Jr, Samuel         301 Panthers              8.37  
  6 Crowder, Kaamil              Forever Stro              8.49  
  7 Thomas, Maxwell              Firebirds Tr              8.61  
  8 Johnson IV, Eric             Eastern Shor              9.37  
 
Boys 200 Meter Dash 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Stribling Jr, Samuel         301 Panthers             26.16   1 
  2 Curry, Brock                 Durham Strid             26.98  14 
  3 Coates, Joel                 Falcon Elite             27.12   1 
  4 Fitzgibbon, Riley            Dale City LI             27.34   2 
  5 Cooper, Samuel               Falcon Elite             27.95   1 
  6 Simons, Ethan                Forever Stro             27.95   1 
  7 Thomas, Maxwell              Firebirds Tr             28.02  12 
  8 Gomez, Marcellis             VA House of              28.17   3 
  9 Guy, Devondrick              Newman Athle             28.25  15 
 10 Crowder, Kaamil              Forever Stro             28.30   1 
 11 Smith, Ethan                 Falcon Elite             28.35   1 
 12 Freeman, Jasen               5 Star Eagle             28.71   4 
 13 Williams, Brandon            Mvp Leag                 29.01   4 
 14 Millings, Demar              Charles Coun             29.26   3 
 15 Waites, Romelo               5 Star Eagle             29.31   6 
 16 Washington, Dezmine          Charles Coun             29.40   7 
 17 Shimizu III, David           Charles Coun             29.40   5 
 18 Roberts, Ivan                Heart N Glor             29.48   3 
 19 Villanova, Isaiah            Speed and En             29.56   3 
 20 Williams, Mathieu            Firebirds Tr             29.61   4 
 21 Canon, Jayshawn              Falcon Elite             29.65   2 
 22 Cox-Virginia, Samari         VA Bulls                 29.70   7 
 23 Harris, Troi                 5 Star Eagle             29.71   5 
 24 Shackleford II, Corie        Unattached               29.71   2 
 25 Pierce, Jeremy               Virginia Pri             29.98  14 
 26 Summerson Jr, Dekendrick     Charles Coun             30.02   4 
 27 Puckett, Devin               Falcon Elite             30.09   2 
 28 Flournoy Jr, Ervin           Virginia Pri             30.09   5 
 28 Bafaty, Jermon               VA House of              30.09   8 
 30 George, Jackson              V-Tesse Trac             30.10  13 
 31 Washington, Seth             Unattached               30.23   6 
 32 Allen, Myles                 Dale City LI             30.25   4 
 33 Smith, Aiden                 Firebirds Tr             30.34   8 
 33 Morgan, Arion                5 Star Eagle             30.34   5 
 35 Brown, Joseph                Port City Tr             30.35  10 
 36 Greenfield, Jayden           Southern Spr             30.44   7 
 37 Damone, Cole                 Charlotte Fl             30.52   7 
 38 Thorne, Jojo                 Heart N Glor             30.64  13 
 39 Broughman, Thomas            Speed and En             30.74   6 
 40 Clark, Cameron               Capital City             30.91   6 
 41 Goode, Jason                 Sports Acade             30.95   6 
 42 Johnson IV, Eric             Eastern Shor             30.95   3 
 43 Thompson, Keiston            Charles Coun             30.95   6 
 44 Holmes, Matthew              Severn Highs             31.00  15 
 45 Collins, Tyreke              301 Panthers             31.06  12 
 46 Morgan Jr, Marshall          Dale City LI             31.13   8 
 47 Gray, Kendrick               Severn Highs             31.22  12 
 48 Walton, Tamir                Virginia Pri             31.34   9 
 49 Hill, Cameron                Severn Highs             31.39  15 
 50 Evans III, Gregory           Charles Coun             31.50  11 
 51 Nash, Tirese                 Charles Coun             31.54  11 
 52 Mckinney, Quinton            Lights Out T             31.55  14 
 53 Swearinger, Sidney           Charles Coun             31.64   9 
 54 Taylor, Nathaniel            Usa-Ja                   31.65   5 
 55 Auguste Jr, Rodney           Usa-Ja                   31.83   8 
 56 Okolo, John-Matthew          Dale City LI             32.07   9 
 57 Lupton, Jackson              VA House of              32.15   7 
 58 Calhoun, Parker              Usa-Ja                   32.19   7 
 59 Dowdell Jr., Christopher     5 Star Eagle             32.26  13 
 60 Norman, Wesley               Port City Tr             32.33  11 
 61 Spence, Noah                 5 Star Eagle             32.40   9 
 62 King, Colby                  Panthers Eli             32.40  14 
 63 Mcginty, Malcolm             Durham Strid             32.71  15 
 64 Lassiter, Andrew             Durham Strid             33.17  16 
 65 Bizzell, Corey               Newman Athle             33.33  16 
 66 Green, Ahmir                 Newman Athle             33.34  13 
 67 Wilson, Evan                 Severn Highs             33.43  13 
 68 Cartwright, Jace             Legacy Track             34.04   9 
 69 James, Ian                   5 Star Eagle             34.64  13 
 70 Moody, Christian             Charles Coun             36.10   9 
 71 House, Tyler                 VA House of              36.15  10 
 72 Horne, Arden                 Charles Coun             36.19  11 
 73 Moore, Samuel                Dale City LI             37.04  16 
 74 King, Mattheus               Dale City LI             37.51  10 
 75 Moore, Dayten                Charles Coun             37.72  10 
 76 Walters Jr, Linquann         Dale City LI             37.86  11 
 77 Croom, Braelon               Unattached               38.01  14 
 78 Canty, Parker                Lights Out T             38.59  12 
 79 Hewlett III, Michael         Charles Coun             39.10  12 
 80 Ferris, Jeremyah             Port City Tr             39.97  10 
 81 Simms, Dylan                 Cavalier/Cav             40.56  11 
 82 Banks, William               Cavalier/Cav             40.69  15 
 83 Edmondson, Lir               Charles Coun             44.36  10 
 
Boys 400 Meter Dash 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hammett, Gunner              Unattached               56.98   1 
  2 Stribling Jr, Samuel         301 Panthers             58.90   1 
  3 Williams, Mathieu            Firebirds Tr           1:07.33   1 
  4 Calhoun, Parker              Usa-Ja                 1:07.70   3 
  5 Johnson IV, Eric             Eastern Shor           1:10.50   3 
  6 Estreet, Elijah              Visionary At           1:11.67   2 
  7 Clark, Cameron               Capital City           1:11.67   4 
  8 Curry, Brock                 Durham Strid           1:11.91   8 
  9 Roberts, Ivan                Heart N Glor           1:12.54   1 
 10 Broughman, Thomas            Speed and En           1:12.96   3 
 11 Holmes, Matthew              Severn Highs           1:13.27   7 
 12 Lewis, Camrin                V-Tesse Trac           1:13.30   1 
 13 Villanova, Isaiah            Speed and En           1:13.69   2 
 14 Collins, Tyreke              301 Panthers           1:14.35   6 
 15 Greenfield, Jayden           Southern Spr           1:14.39   4 
 16 Morgan Jr, Marshall          Dale City LI           1:14.42   4 
 17 Lupton, Jackson              VA House of            1:14.45   3 
 18 Damone, Cole                 Charlotte Fl           1:14.93   3 
 19 Key, Larenzo                 Virginia Pri           1:15.51   7 
 20 Shackleford II, Corie        Unattached             1:15.55   2 
 21 Smith, Aiden                 Firebirds Tr           1:15.65   4 
 22 Washington, Seth             Unattached             1:15.77   3 
 23 Hill, Cameron                Severn Highs           1:16.32   7 
 24 Thomas, Maxwell              Firebirds Tr           1:18.01   5 
 25 Baugh, Jethro                Durham Strid           1:18.18   6 
 26 Auguste Jr, Rodney           Usa-Ja                 1:20.56   4 
 27 Moore, Dayten                Charles Coun           1:24.68   2 
 28 Mcginty, Malcolm             Durham Strid           1:25.10   8 
 29 Lassiter, Andrew             Durham Strid           1:28.48   7 
 30 Bethel, Dylan                High Point B           1:33.13   7 
 31 Walton, Tamir                Virginia Pri           1:33.55   5 
 32 Wilson, Evan                 Severn Highs           1:33.65   8 
 33 Walters Jr, Linquann         Dale City LI           1:33.73   5 
 34 Gray, Kendrick               Severn Highs           1:36.54   7 
 35 Banks, William               Cavalier/Cav           1:45.73   6 
 
Boys 800 Meter Run 11-12 Year Olds
===================================================================
    Name                    Year Team                    Finals  H#
===================================================================
  1 Hammett, Gunner              Unattached             2:06.80   1 
  2 Worthington, Oliver          XC Elite               2:36.79   1 
  3 Roberts, Ivan                Heart N Glor           2:37.05   1 
  4 Jacobson, Andras             VA House of            2:37.44   1 
  5 Lewis, Camrin                V-Tesse Trac           2:44.09   1 
  6 Broughman, Thomas            Speed and En           2:46.95   2 
  7 Key, Larenzo                 Virginia Pri           2:47.29   2 
  8 Villanova, Isaiah            Speed and En           2:47.95   2 
  9 Dowling, Carter              XC Elite               2:53.47   1 
 10 Otero Cruz, Essair           Dale City LI           2:58.43   2 
 11 Clapper, Jaxson              Speed and En           3:01.71   1 
 12 Estreet, Elijah              Visionary At           3:04.49   1 
 13 Bergeron, Alexander          XC Elite               3:08.52   1 
 14 Daffan, Evan                 VA House of            3:11.70   2 
 15 Washington, Seth             Unattached             3:11.72   2 
 16 Kobulyar, Theo               Virginia Pri           3:19.25   2 
 17 Bethel, Dylan                High Point B           3:30.34   2 
 18 Moore, Samuel                Dale City LI           3:38.83   2 
 
Boys 1500 Meter Run 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Berisha, Chase               Dale City LI           5:09.91  
  2 Worthington, Oliver          XC Elite               5:21.19  
  3 Estreet, Elijah              Visionary At           5:25.75  
  4 Jacobson, Andras             VA House of            5:34.43  
  5 Kobulyar, Theo               Virginia Pri           5:34.60  
  6 Harris, Jaxon                Virginia Pri           5:35.24  
  7 Lewis, Camrin                V-Tesse Trac           5:36.15  
  8 Dowling, Carter              XC Elite               5:41.07  
  9 Santiago, Jake               Durham Strid           5:42.35  
 10 Otero Cruz, Essair           Dale City LI           5:52.91  
 11 Bergeron, Alexander          XC Elite               6:05.85  
 12 Clapper, Jaxson              Speed and En           6:08.75  
 13 Daffan, Evan                 VA House of            6:25.74  
 14 Moore, Samuel                Dale City LI           6:55.79  
 
Boys 3000 Meter Run 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Berisha, Chase               Dale City LI          11:13.71  
  2 Bedford, Kaleb               Rappahannock          11:25.29  
  3 Dlott, Santiago              Without Limi          11:56.37  
  4 Santiago, Jake               Durham Strid          11:57.94  
  5 Riggio, Vito                 Firebirds Tr          12:13.69  
  6 Joiner, Benjamin             Virginia Pri          13:04.38  
 
Boys 60 Meter Hurdles 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Leonard, Caden               5 Star Eagle             10.04  
  2 Baugh, Jethro                Durham Strid             11.02  
  3 Onuzulike, Joshua            Unattached               11.96  
  4 Lassiter, Andrew             Durham Strid             12.78  
 
Boys 4x200 Meter Relay 11-12 Year Olds
===================================================================
    Team                                                 Finals  H#
===================================================================
  1 Falcon Elite  'A'                                   1:53.89   1 
     1) Puckett, Devin                  2) Smith, Ethan                   
     3) Canon, Jayshawn                 4) Coates, Joel                   
  2 5 Star Eagles  'A'                                  1:58.68   1 
     1) Leonard, Caden                  2) Freeman, Jasen                 
     3) Scruggs, Jhazi                  4) Waites, Romelo                 
  3 Charles County Elite Track & F  'A'                 1:59.32   1 
     1) Shimizu III, David              2) Summerson Jr, Dekendrick       
     3) Millings, Demar                 4) Washington, Dezmine            
  4 Dale City Lightning Track Club  'A'                 2:04.40   2 
     1) Berisha, Chase                  2) Okolo, John-Matthew            
     3) Morgan Jr, Marshall             4) Allen, Myles                   
  5 VA House of Speed  'A'                              2:06.76   2 
     1) Lupton, Jackson                 2) Bafaty, Jermon                 
     3) Gomez, Marcellis                4) House, Tyler                   
  6 Charles County Elite Track & F  'B'                 2:14.01   1 
     1) Thompson, Keiston               2) Swearinger, Sidney             
     3) Nash, Tirese                    4) Penick, Tyler                  
  7 5 Star Eagles  'B'                                  2:14.78   2 
     1) Morgan, Arion                   2) Dowdell Jr., Christopher       
     3) Winder, Jayden                  4) Harris, Troi                   
  8 Charles County Elite Track & F  'C'                 2:15.80   2 
     1) Moody, Christian                2) Evans III, Gregory             
     3) Sanders, Jacob                  4) Brake III, James               
 
Boys Long Jump 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 Williams, Brandon            Mvp Leag                 4.29m  
  2 Sanders, Jacob               Charles Coun             4.09m  
  3 Flournoy Jr, Ervin           Virginia Pri             4.08m  
  4 Guy, Devondrick              Newman Athle             4.05m  
  5 Shackleford II, Corie        Unattached               3.92m  
  6 Baugh, Jethro                Durham Strid             3.88m  
  7 Brown, Joseph                Port City Tr             3.76m  
  8 Taylor, Nathaniel            Usa-Ja                   3.54m  
  9 House, Tyler                 VA House of              3.30m  
 10 Green, Ahmir                 Newman Athle             3.18m  
 11 Walton, Tamir                Virginia Pri             2.90m  
 -- Bizzell, Corey               Newman Athle              FOUL  
 
Boys Shot Put 11-12 Year Olds
================================================================
    Name                    Year Team                    Finals 
================================================================
  1 King, Colby                  Panthers Eli             9.03m  
  2 Shackleford II, Corie        Unattached               8.69m  
  3 Cartwright, Jace             Legacy Track             8.39m  
  4 Croom, Braelon               Unattached               7.41m  
  5 House, Tyler                 VA House of              6.79m  
  6 Cormier, Tyree               Firebirds Tr             6.62m  
  7 Simms, Dylan                 Cavalier/Cav             6.03m  
  8 Duval, Eian                  Legacy Track             5.76m  
  9 Johnson III, Andrew          Cavalier/Cav             4.12m  
 10 Light, Ahmir                 Cavalier/Cav             3.44m  
Powered by GoingUpLive.com

beta version 04.13